post

DGLegacy е първият стартъп с български основатели, номиниран сред ТОП 20 в най-престижния конкурс за IT иновации – TechCrunch Disrupt, Сан Франциско. Компанията бе избрана сред 22 000 участници, заради глобалния си потенциал и иновация в дигиталното управление на наследствени активи.

TechCrunch Disrupt е една от най-значимите технологични конференции в света, което предоставя платформа на стартъп компании и сцена за технологичните иновации. Форумът се провежда в сърцето на Силициевата долина, в Сан Франциско, САЩ, от 28 до 30 октомври 2024 г.

Като част от събитието TechCrunch избира топ 20 от най-добрите стартъпи в света и дава възможност на тези „най-добри от най-добрите“ компании да представят своите иновативни продукти и решения пред изтъкнато експертно жури и пред широка публика на главната сцена на конференцията.

След като бе класирана сред ТОП 20 финалисти на конкурса, DGLegacy излезе на сцена пред някои от най-големите имена в света на иновациите, технологиите и инвестициите. Сред тях са Кристин Есърман от Accel, Ейлул Кайън от Gradient Ventures, Лиса Моралес – Хелебо от REFASHIOND Ventures, Джонатан Розенбаум от Insight Partners и Шарън Уинтър от Atomic.

Представянето на DGLegacy на главната сцена на конференцията беше веднага след това на Винод Хосла, основателят на Sun Microsystems и едно от най-емблематичните имена в света на иновациите и технологиите.

Приложението DGLegacy е създадено с мисията да осигури на потребителите гаранция, че наследствените активи ще достигнат до законните им притежатели, избягвайки потенциалната загуба на значителни финансови ресурси. DGLegacy позволява на потребителите да организират и съхраняват информация за банкови сметки, инвестиции, криптовалути и застраховки. Този тип данни често остават скрити за близките, особено в случай на неочаквани събития, особено когато активите се съхраняват цифрово или онлайн.

DGLegacy използва усъвършенствани методи за да осигури, че при смърт на собственика на цифровите и финансови активи, упоменатите от него бенефициенти – обикновено близки членове на семейството – ще бъдат проактивно информирани за съответните активи, така че да са наясно за съществуването им, как да ги достъпят и как да ги наследят. В подобни стресови за всяко семейство моменти, DGLegacy осигурява спокойствие на потребителите и техните семейства.

„Горди сме, че DGLegacy е първата компания, основана от българи, която е селектирана сред ТОП 20 на TechCrunch Disrupt. Признанието е изключително значимо за нас, а също и за българската стартъп общност. Фактът, че сме номинирани доказва, че иновативният ни подход може да се наложи на световната сцена,“ коментира съоснователя и управител на компанията  Ана Минева.

DGLegacy е създаден от екип с богати знания и опит зад гърба си. Ана Минева е предприемач в сферата на технологиите с 20 години опит в създаването и мащабирането на дигитални бизнеси. С опит в продуктово развитие, маркетинг и инженеринг, тя играе ключова роля в изграждането на DGLegacy като водеща платформа за дигитално наследство. С инженерна степен и EMBA от ESMT Берлин, Ана е водена от мисията да осигури на хората спокойствие и защита на техните активи за бъдещето.

Петър Минев e експерт от глобален мащаб в областта на технологиите с дългогодишен опит в изграждането и управлението на технологични организации по целия свят. Автор на книгата “Building TECH”, Петър има доказан опит в създаването на мащабни технологични продукти и организации. Той също е създател на TOPStrengthener, инструмент за оценка на проблеми и рискове в технологични организации.

Платформата предлага множество предимства за своите потребители, включително дигитализиране на асети, лесно споделяне на асетите, семеен акаунт и др. Криптирането на данните и сигурността стоят в основата на продукта.

DGLegacy представлява иновативен подход към наследственото планиране, който улеснява потребителите в съхраняването и защитата на активи, като им осигурява лесен достъп до техните данни и надеждна подкрепа за близките им в случай на нужда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *