Нова стрийминг платформа стъпва на българския пазар

Storytel една от водещите европейски стрийминг платформи за дигитално съдържание, стартира предлагане на услугите си на българския пазар. Моделът на Storytel е близък до вече познати у нас стрийминг услуги като Netflix и Spotify и дава достъп до неограничено съдържание от книги и статии във всякакви жанрове срещу месечна абонаментна такса. Услугата е достъпна чрез мобилна апликация, която може да се инсталира на всякакви мобилни устройства. Storytel е първата абонаментна услуга за аудиокинги на българския пазар, с фокус върху българско съдържание, включително класически произведения, съвременни романи, книги за деца, книги за мениджмънт и самоусъвършенстване, статии и публицистика, аудиосериали и други.


”Storytel идва в България с амбицията да съдаде нова категория, стъпвайки на традиционно големия интерес на българите към четенето и литературата, и нарастващото търсене на дигитално съдържание с абонаментна услуга. Всички тези фактори, наред с широкото разпространение на смартфоните у нас, са добра предпоставка за покачването на интереса към слушане на истории и книги в движение или докато правим нещо друго.”, коментира Лиза Василева, управител на Storytel за България. ​ ”През последните три години, аудиокнигите са най-бързо растящият дигитален формат на глобалния пазар. Според данни на Американската асоциация на аудиокнигите (APAC), през 2017 г. оборотът достига близо $2.5 милиарда долара, което е с 22.7% повече от 2016-а.”, добавя още тя.  

 

Лиза е мениджър с дългогодишен опит изцяло в технологична и дигитална среда, който през последните 15 години се занимава с консултиране на онлайн и мобилни проекти, а последните 3 години подпомага световни брандове да разбират данните на потребителите си чрез технология и реклама. Тя има завърешена Бакалавърска степен от Софийския Университет „Св. Климент Охридски“ и MBA към Университета HULT London, Великобритания. Първият анонс от нейна страна по повод старта на Storytel в България ще бъде в програмата на Софийския международен литературен фестивал на 14 декември от 17:00 часа, когато в мраморно фоайе на НДК тя ще води дискусията на тема: ”Обичате ли вълнуващите истории? Как Storytel и аудиокнигите могат да обогатят ежедневието ви.”​

 

В България Storytel започва с каталог от над 300 заглавия на български и неограничен достъп до повече от 50 хиляди на английски. Българското съдържание включва актуални български заглавия и романи на съвременни автори като Алек Попов, Александър Шпатов, Ангел Игов, Георги Господинов, Деян Енев, Иво Сиромахов, Радослав Парушев и други. Платформата предлага и задължителни класики като ”Бай Ганьо” и ”Под игото” и произведения за деца като ”Малкият принц”, ”Хъкълбери Фин”, ”Лешникотрошачката”, ”Том Сойер”, ”Принцът и просякът” и много други. В каталога могат да бъдат намерени и български хитове като ”Потъването на Созопол” на Ина Вълчанова, ”Сестри Палавееви” на Алек Попов и разнобразна поезия – от Яворов до Георги Господинов. Някои от криминалните романи са: ”Русалката” на Камила Лекберг, ”Мъжете, които мразеха жените” на Стиг Ларшон и ”Къщата” на Богдан Русев, а сред разказите могат да се чуят: ”Деград” на Васил Георгиев и ”Стари хипари” на Михаил Вешим. В българския каталог има и исторически аудиокниги за Левски, Бенковски, ”Шипка” на Яна Язова, ”Писма от България” на Евгений Утин и други.

 

Застъпени са и жанровете „Трилър“ и „Съспенс“ със заглавия като “Трите вещици” на Никол Данева и “Кой” на Елена Алексиева, а в категория „Фантастика“ е представено и уникално съдържание Storytel Original с аудиосериал “Черният делфин”. Сред книгите за бизнес и икономика са ”Успешен онлайн маркетинг” на Жюстин Томс и Денислав Георгиев и ”Мисли и забогатявай” на Наполеон Хил, а в раздела за самоусъвършенстване могат да бъдат намерени заглавия като ”Седемте духовни закона на йога” от Дипак Чопра, ”За човека, болестта и още нещо” на Златимир Коларов и много други. Записите на книгите са направени с участието на талантливи български актьори като Стоян Алексиев, Ицко Финци, Стефан Младенов, Стефан Иванов, Никола Стефанов, Илиана Коджабашева, Звезделин Минков, Петър Мелтев и много други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *