Български специалисти създадоха софтуер, с който проектират световни архитекти

Футуристични шедьоври на Zaha Hadid Architects, най-високата жилищна сграда в Европейския съюз Zlota 44 във Варшава, запазената марка на екологичния дизайн Vancouver Convention Centre West в Канада, Hiroshi Senju Museum, създаден от носителя на Прицкер – Рюе Нишизава, летището в Айндховен, пристанището в Антверпен и дори футболния стадион в Лозана. Това са само малка част от емблематични сгради на легендарни архитекти в цял свят, които са проектирани със софтуер, разработен от български специалисти.

Vectorworks е в топ 3 на софтуерите за дизайн и BIM в света и вече се използва от над 650 000 професионалисти от различни сфери от цял свят.
“Със софтуера, създаден в България, работят огромни имена в световната архитектура, включително носители на наградата Прицкер. Това е признание както за нашите професионалисти, така и за бранша у нас като цяло.”, обяснява Георги Брашнаров, основател на Немечек България. “Вярвам, че в България също има много талантливи и прогресивни архитекти и дизайнери и ще се радвам в крак със световните тенденции нашите решения да помагат на все повече от тях.”, допълни той.

Извън архитектурата и ландшафтните проекти, най-мащабно е използването на Vectorworks в развлекателната индустрия. С помощта на разработения от българските специалисти софтуер се проектират декорите и осветлението в някои от най-хитовите холивудски блокбастъри. Сред тях са филми от поредицата за Джеймс Бонд, топ актуалните марвел заглавия – Пазители на Галактиката 2, Капитан Америка: Гражданска война, Ант-Мен, Железният човек, както и Генезис и Игрите на глада 2.

Същото решение се използва в постановки на Бродуей, сцени и осветлението на музикални фестивали и големи събития като Евровизия и концерти, включително на Bon Jovi у нас. На него вече разчитат и водещите компании в сектора в България.

Благодарение на тези нови възможности, потребителите на Vectorworks 2020 са по-гъвкави и могат да правят промени в параметрите и данните, както и да визуализират направените промени, за да проверяват за несъответствия, да валидират работата си и контролират качеството на крайния продукт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *