QlikView 9 получи висока оценка от Gartner

QlikTech, една от водещите компании в сферата на Business Intelligence, е класирана от Gartner в квадранта на претендентите за пазарни лидери сред разработчиците на корпоративни софтуерни пакети за BI (EBIS) в доклада Magic Quadrant на база на проведените тестове на продукта QlikView.

Magic Quadrant е запазена марка на Gartner и представлява графично представяне на пазара в и за определен период от време. Той представя анализа на Gartner за това как определени доставчици отговарят на критериите и изискванията на пазара според дефинициите на Gartner. Gartner не подкрепя специфични доставчици, продукти или услуги, които са включени в Magic Quadrant, нито съветва потребителите да избират само измежду включените участници в квадранта на водачите/лидерите. Класацията Magic Quadrant се предоставя само като инструмент за изследване и не е предназначен да се използва под формата на специфично ръководство за извършване на някакви действия.

„Страхотно е да бъдеш определен от Gartner като претендент за пазарен лидер”, заяви Антъни Дейгтън, старши вицепрезидент за продуктите на QlikTech. „Като компания — пионер в областта на решенията за Business Intelligence, базирани на ресурсите на собствената оперативна памет на устройството, ние разбираме както означава да предлагаш технология, която предизвиква традиционните подходи. Надяваме се и за в бъдеще да продължим да предизвикваме конкурентите с кардинално различен подход от традиционните платформи за Business Intelligence. Щастливи сме и от факта, че вече разполагаме с над 12000 клиента в световен мащаб, които печелят от предимствата на QlikView, свързани с лесната употреба и бързото инсталиране, което осигурява бързото получаване на отговори на критично важни за бизнеса въпроси”.

Коментарът на Gartner за еволюцията на пазара на Business Intelligence в доклада гласи: „Организациите бързо приемат идеята да осигуряват информация за крайните потребители, даващи им възможност да преглеждат и превъртат данните в режим на “сърфиране и запис”, като алтернатива на традиционната архитектура, базирана само на стандартни доклади. Застрашени от успеха на тези нови компании и растящия им авторитет, традиционните доставчици на BI платформи се опитват да имитират този подход с помощта на лесни за използване интерактивни визуализации, които често разчитат на технологията за използване на оперативната памет на устройството. Тези имитации, в комбинация с нарастващото мнение сред различни потребителски организации, че инструментите за изследване на данни могат да бъдат използвани и като пълнофункционални платформи за BI за по-широк кръг от цели и приложения (извън рамките на бързата разработка на прототипи), обяснява значителното преместване на тези доставчици от категорията визионери към тази на претендентите за лидери.”

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *