post

Компанията представя на изложението свои разработки в областта на 5G и 6G, vRAN, OpenRAN

 

Преминаването към отворени и виртуализирани мрежи в пространството на 5G мрежата за радиодостъп продължава да набира скорост за доставчиците на комуникационни услуги (CSP). Ползите са много, включително възможността за лесно изграждане, персонализиране и управление на мрежата за различни изисквания. Системите, базирани на vRAN и OpenRAN, също така осигуряват път към нативна облачна технология и гъвкавост на доставчиците в сравнение с традиционните RAN. Така че не е чудно, че нарастващ брой лидери в индустрията, включително AMD, предлагат решения за поддръжка на днешните 5G отворени и виртуализирани мрежи.

AMD остава фокусирана и върху бъдещето на телекомуникациите, като се завръща на Световния мобилен конгрес в Барселона от 26-28 февруари, за да покаже множество демонстрации, включително 5G Advanced и 6G с AI. Тази година компанията също така ще има допълнителни партньори в екосистемата от пакети с решения, които ще демонстрират последния в павилиона на AMD в зала 2, щанд 2M61. 

Съвместна работа по vRAN със Samsung 

AMD и Samsung продължават сътрудничеството си в телекомуникациите, като този път работят заедно върху виртуализирани RAN решения, на базата на AMD EPYC процесори. Това беше демонстрирано наскоро, когато Samsung и Vodafone проведоха комуникация от край до край, използвайки процесори AMD EPYC за Open RAN технологията на Samsung. Така бяха представени съвместните усилия на компаниите за предоставяне на подобрена Open RAN екосистема и високоефективни решения в телекомуникационното пространство.

Open RAN решенията набират популярност 

Parallel Wireless, водещ иноватор в телекомуникационната индустрия, наскоро обяви, че тяхната софтуерна платформа GreenRAN вече е напълно независима от процесора. В същото издание за новини, компанията също така обяви сътрудничество с AMD, използвайки процесорите от серия AMD EPYC 8004, за да революционизира своите Open RAN решения, демонстрирайки уникалните многоплатформени възможности на Parallel Wireless заедно с водещата роля на AMD по отношение на производителността на ват. AMD има дълга история в предоставянето на отворени, базирани на стандарти решения и ще продължи да подкрепя, заедно с ключови партньори в екосистемата, приемането на Open RAN стандартите за по-диверсифицирана телеком среда. 

Нови позиции в телекомуникации с 5G иновации 

Процесорите AMD EPYC от 4-то поколение се използват от Ericsson и Telstra за осигуряване на енергийна ефективност и модернизация за иновативни основни функции на 5G системите. Изграждайки Cloud Native Infrastructure Solution (CNIS) в комбинация с решенията Packet Core Gateway и Packet Core Controller на Ericsson, процесорите AMD EPYC осигуряват до 49% по-малко потребление на енергия, твърдят от Ericsson.

Napatech и A5G обявиха високопроизводителна и енергийно ефективна периферна изчислителна платформа за 5G мрежи. Платформата A5G-Napatech е базирана на процесори от серия AMD EPYC 8004, които са проектирани да отговорят на изискванията на модерните телекомуникационни периферни (edge) instalacii с висока производителност и впечатляваща енергийна ефективност. В допълнение, Napatech SmartNIC, базиран на AMD Virtex UltraScale+ VU9P FPGA, разтоварва трафика на данни от процесора AMD EPYC и позволява на пакетното ядро A5G да осигури водеща енергийна ефективност и производителност на разходите за крайни изчислителни приложения. Освен това A5G Networks днес обяви върхова в индустрията пропускателна способност от 1,5 Tbps за 5G ядро UPF, използващо 4-то поколение AMD EPYC процесори. Това значително постижение осигурява впечатляваща производителност във време на непрекъснато нарастващо търсене на пропускателна способност в 5G мрежите.

Dell Technologies наскоро представи поддръжка за процесорите AMD EPYC 9654P и EPYC 9754 в PowerEdge R7615, който ще включва NEBS Level 3 Certification за внедряване в интензивни телекомуникационни среди. Според Dell, PowerEdge R7615 опростява разполагането на основни услуги в облака, като предоставя най-плътното телекомуникационно облачно решение, налично на пазара днес; постигайки всичко това с един процесор AMD EPYC на сървър.

Докато AMD се подготвя за MWC 2024, компанията също така отбелязва 2-ата годишнина от придобиването на Xilinx. Комбинацията продължава да разкрива страхотна синергия, тъй като AMD напредва в лидерската си позиция в телекомуникациите и мрежите, разширявайки продуктовото си портфолио от процесори за 5G мрежи до телекомуникационни ускорители и адаптивни изчислителни SoC за безжична инфраструктура.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *