Смартфонът, който ще разгледаме в този материал със сигурност е един от най-добрите на пазара днес. Той ще се хареса не само на външен вид и благодарение на стилния си дизайн, но и заради съвременните си характеристики, които ще задоволят и най-взискателните потребители.
Дизайн и ергономика
Устройството изглежда точно както LG G3, но се отличава с това, че рамката около екрана му е по-дебела и освен това има един светодиод за светкавицата. Разположението на елементите за управление напълно повтарят тези на оригиналния модел, като изключение прави само липсата на сензор за светлина, поместения вдясно Micro-USB интерфейс за микрофона и единият вместо два светодиода за светкавицата.
Под капака на смартфона се намират слотовете за SIM карта и за SD карта формат micro. Благодарение на мощните високоговорители, човек не би пропуснал повикване дори ако се намира на много шумно място.
Устройството може да се използва и с една ръка, а качеството на материалите, от които е наравен е добро, но не идеално.
Операционна система
Смартфонът работи с операционна система Android 4.4.2. В раздела “Мрежа“ се намира пунктът за настройване на работата със SIM Карта. Чрез него е възможно да се определи цвета, да се задава спестяването на екергията, предаването на данните и настройването на работата в случай на използване на роуминг.
Пунктът „звук“ се отличава с дублиране за всяка от SIM картите мелодии за повикване и съобщения, както и видът на вибрациите.
Апаратна платформа
Моделът функционира на базата на същата платформа, както и LG G2 mini – чип Qualcomm MSM8226 от серията Snapdragon 400, в което влизат четири процесорни ядра Cortex-A7, способи да работят с максимална тактова честота 1.2 GHz, графично ядро Adreno 305 и 1 GB РАМ. Предлагат се 8 GB постоянна памет, от които за потребителя са достъпни 3.6 GB. Производителността на дадената апаратна платформа е типична за средния клас. С гледането на видео обаче потребителите могат да бъдат сигурни, че няма да имат никакъв проблем.
С възпроизвеждането на музика, с изключение на FLAC, нещат стоят точно, както при LG G3.
Силата на звука е висока, а качеството отлично.
Качеството на прием на Wi-Fi мрежите е малко по-добро от това в LG G3. Скоростта на намиране на спътници е типична за дадения сегмент и не предизвиква проблеми, а що се отнася до скоростта на обмен на данни-тя е средна.
Батерията на апарата е с капацитет 2530 мАч и е една от най-големите за класа. С нея потребителят може да разчита на 2-3 дни работа в среден режим, при работа с Wi-Fi и мобилната мрежа, 20 минути разговори на ден, около 5 текстови съобщения и четене на новини.
Дисплей
Смартфонът има 5-инчов IPS дисплей с разделителна способност 1280х720 пиксела (294 PPI). Сензорът му разпознава до пет едновременни докосвания, а въпреки не най-високата яркост на екрана от 361,6 кд/м², при слънчев ден информацията остава читаема. Нивото на контраст е 1:532. Като цяло екранът на модела оставя добри впечатления.
Камера
Аналогично на LG G2 mini, в G3 s има две камери-основна 8-мегапикселова и 1.3-мегапикселова фронтална. 8-мегапикселовата камера използва 1/4.0 инча матрица Sony Exmor R (IMX219) с размер на миксела 1,12 мк.
LG G3 s е модел, който изглежда доста привлекателно заради стилния си дизайн и доброто съотношение между цена и функионалност. То предлага на потребителите качествен екран, основна камера, актуална версия на Android и още много други екстри, които няма как да останат неоценени.