Jeroen Brants, Продуктов мениджър на мониторите Philips за MMD Европа: Когато виждаш, че други копират технологиите, които ти вече имаш–тогава разбираш, че си на прав път

 

В началото на месеца в Берлин за пореден път се проведе едно от най-интересните технологични изложения в Европа. На IFA, настанила се удобно на огромното пространство на Messe Berlin, среща си дадоха всички водещи технологични компании, които представиха най-новите си продукти в рамките на една седмица. Представител на Pixelmedia бе на мястото на събитието и освен да се запознае от първа ръка с технологиите се срещна и с много интересни хора, един от които бе Jeroen Brants, продуктов мениджър за Европа на MMD

Здравейте! Намираме се в 22-а палата на тазгодишното изложение IFA, която изцяло е заета от Philips. Наоколо има огромно количество интересни продукти от цялата технологична гама, но тук в кътчето отделено на мониторите MMD, виждаме някои от най-атрактивните продукти, пред които се спират най-много хора. Кой е най-интересния продукт на MMD на щанда на Philips на IFA тази година според вас?

Да наистина! Добре дошли в нашата палата. Факт е, че има доста интересни неща около нас. Трудно ми е да отлича някой, но ако говорим за модел, който ми харесва най-много на мен, то това определено е 27-инчовият бизнес монитор 272P4, който ползвам аз. Той е просто страхотен. Представлява WQHD екран с последното поколение PLS технология. Към него лесно можете да свържете повече от един компютър едновременно и благодарение на картина в картината да обедините тяхната работа, така че да е най-удобно за вас. Този монитор е изключително удобен и разполага дори с 2-мегапикселова уеб камера. Наред с това има три USB 3.0 порта, HDMI и DVI. Тук до него на щанда ни можем да видим и по-евтината негова версия 272C4, която има по-малко неща и е предназначена за потребителите с по-малко изисквания.

Това може би е един от вашите козове, за да победите конкуренцията?

Така е! Истината е, че това е един отличен продукт, който ще се хареса на всеки. Дизайнът му е уникален, функционалността е на топ ниво, а цената му остава ниска. Ако погледнем към конкурентен модел от същия клас, този на Dell например, лесно ще видим, че той е малко по-скъп, а освен това е с по-слаби характеристики. Занапред ще пускаме все повече WQHD модели и ще разчитаме на тази резолюция (2560 x 1440 пиксела). Можете да очаквате още много подобни революционни модели от MMD.

Говорейки за революционни продукти, какво ще ни кажете за най-новия ви геймърски монитор, този който работи на честота от 144 Hz например?

Хубав е, а? Видяхте го, нали? Прави впечатление?

Да наистина се набива на очи!

Просто невероятен е! Хубавото тук е, че при това опресняване можете да играете по нов начин всички 3D шутъри. Всеки може да опита и да усети голямата разлика в мига, в който го погледне. Този продукт най-много се харесва на… ние ги наричаме „пиксел-геймъри”. Те толкова внимателно гледат екрана и само един пиксел да мръдне го застрелват.
Много важно при този монитор е и съкратеното време за реакция на монитора, което може да се сведе до 1 мс.

Интересна подробност при него е и наличието на дистанционно (SmartKeypad), с което можете лесно само с едно натискане да преминавате между различни режими на работа и да изберете най-доброто за FPS игри, такива с коли или нещо друго. Геймърският монитор има куп предимства, но е важно да отбележим, че разполага с много възможности за свързаност и поддържа MHL.

Цената на този монитор не е много висока, но колко според вас може да струва топ геймърски монитор?

Тази цена е оптималната. Ние мислим, че подобен модел е най-добре да се продава за 399 евро. Естествено това е препоръчителна цена. Ще може да се намери и за повече, и за по-малко на пазара.

Знаем, че все още няма 3D на такава честота. Какво е мнението ви за 3D технологиите? Какво е бъдещето им? В игрите например?

Ние имаме доста подобни монитори тук на IFA. Тези продукти са достъпни и който обича 3D може да си взема такъв монитор. 144 HZ не поддържа 3D, защото технологията още не го позволява. Забелязваме обаче, че като цяло тези геймъри, които играят в 3D са различни от хората, които искат бързо опреснение на монитора.

А какво се случва с резолюцията? Какво развитие ще претърпи според вас? Днес всеки говори за 4K, тук на IFA по-рано днес дори се чуват проекти и за 8K продукти и съдържание?

Като цяло идеята е резолюцията във всички предлагани екрани да продължава да расте със същите темпове, че дори и по-бързо. Следващата година ще имаме 3820х2160 резолюция в нашите продукти, а скоро ще го приемаме за нещо нормално. Размерите на панелите, които предлагаме, тези в мониторите и екраните, които имаме у дома, до голяма степен ограничават резолюцията. Това, което ще расте много, и ще е значително в следващите месеци е ppi или плътността на пикселите. Тя и сега се повишава много рязко и скоро ще видим в масово производство екрани с по 250 ppi.

Доста интересни геймърски предложения, а какво е вашето мнение за продукти като Google Glass, умни часовници и всичко останало. Дали скоро тези иновации ще се насочат и към геймърите?

В момента нямаме идеи за подобни продукти, но появата им ще предостави цели нови полета за развитие и възможности на пазара. Със сигурност в следващите месеци ще видим много нови неща по въпроса, но за сега ние предпочитаме да гледаме отстрани.

Ако си купим монитор днес, колко време ще можем да го използваме според вас? Кога ще трябва да го сменяме?

Нашите монитори поддържат най-високите стандарти за качество. Работа от 30 000 часа не е никакъв проблем. Като цяло пазарът се развива така, че един монитор се сменя на около 4-5 години. За това време можете да смените няколко компютърни конфигурации и да продължавате да сте с добър монитор. В следващите години обаче технологиите може би ще се развият дори по-бързо, така че ако искате да имате нещо „горещо” това време да се съкрати малко.

На тазгодишното изложение представяте един много интересен продукт за нас и нашите читатели – комбинация от монитор и док-станция. Какво ще ни разкажете за него?

Това е идеалното решение за много хора. Сигурно е и едно от най-удобните неща, които предлагаме тук на щанда ни. Тези модели са много подходящи за потребителите, които работят на различни места, носят работа вкъщи и т.н. Такива модели са идеално решение и за офиси, където хората сменят местата си. Идеята е, че на разположение имате всичко необходимо – монитор, към който се свързват мишка, клавиатура, допълнителни устройства, а единственото необходимо е вашият лаптоп и връзка с него само през един кабел. Нашата док-станция работи с всеки лаптоп, който има USB. Има ли някой с лаптоп без USB? Това може да ви спести много пари, ако решите да смените лаптопите във фирмата си да речем. Не е необходимо да сменяте док-станциите на всички. Цената на модела, който представяме сега, е 299 евро. Което е по-евтино от това да купувате отделно толкова хубав монитор и док-станция, съответстващата на вашия лаптоп. Ами ако го смените?

Много нови и интересни неща, а какви са вашите очаквания за бъдещето? Гъвкави дисплеи, още по-големи резолюции?

Гъвкавите дисплеи имат бъдеще, определено, но в мониторите това надали ще е толкова скоро. Наред тук са bendable екраните. Те са гъвкави, но по-скоро можем да ги наречем сгъваеми. Имаме доста път и до тях. Това което ще видим следващата година със сигурност е скок в резолюцията и размерите. Съвсем скоро резолюция от сорта на 3820х2160 ще е нещо нормално. Очакваме и ръст при моделите със съотношение 21:9 на екрана – това се приема все по-добре от потребителите.

А какви са следващите стъпки за компанията? Какво става след IFA? Какви ще са големите новини до края на 2013-а, ами 2014-а?

Продуктите, които представихме тук са показателни за нашия бизнес. Ако погледнете към това сега и видите какво планираме за следващите години, ще разберете че Philips е обратно в играта. В момента предлагаме супер иновативни неща, които отсъстват при нашата конкуренция. Да, някои неща, които сега ги имаме тук за първи път, след два-три месеца ще ги видим и при другите, но когато виждаш, че други копират технологиите, които ти вече имаш – тогава разбираш, че си на прав път.

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *