Преди няколко години, Google се съгласи да плати 500 милиона долара като част от споразумение с американското министерство на правосъдието. Обвиненията срещу интернет компанията бяха, че не е направила нужното да премахне реклами на фалшиви лекарства от свои услуги.
По-рано тази седмица, търсачката отново беше замесена в подобен скандал. Според Джим Хууд, главният прокурор на щата Мисисипи, компанията продължава да показва реклами на фалшиви лекарства.
„Всяка проверка, която направих, даваше лесен достъп до нелегални стоки. В това число влизат сайтове с налични опасни медикаменти без лекарско предписание, както и фалшиви продукти от всякакъв тип“, казва Хууд. Той също така кани изпълнителният директор на Google Лари Пейдж на среща, за да бъде изяснен казусът.
Не е известно дали ръководителят на интернет гиганта ще се съгласи на нея. Ако Пейдж откаже, то е възможно да започне ново производство срещу компанията.
Самите Google твърдят, че това е важна тема за тях и в последните 2 години са били премахнати над 3 милиона реклами на организации, продаващи фалшиви лекарства. Но дали това ще е достатъчно, за да не бъде заведено ново дело срещу тях?