Facebook отново ще се опре на възможностите на изкуствения интелект, за да ни помогне да общуваме по-лесно. Учените от екипа на социалната мрежа се канят да използват услугите на AI за превода, като са създали приложна машина, с която да тренират изкуствения интелект да разбира по-добре диалекти и сленг, за да може да предоставя по-точни преводи.
Те ще зползват конвенционална невронна мрежа (CNN), която е относително бедна в тази област, тъй като всеобщият подход в подобни случаи е използването на периодичната невронна мрежа. Съществената резлика между двете, за тези, които не са програмисти и не разбират от машинно обучение е, че втората може да обработва нещата в поредица, което е по-интензивния метод, но все пак сме 2017 година и компютрите са много по-мощни.
Новите преводи са забележимо по-добри, като вместо да превеждат фрази, което понякога води до комични и безсмислени резултати, те вече превеждат дума по дума, опитвайки се да намерят връзката между тях. Дори и някоя дума да не съществува в даден език, мрежата предоставя логичен и лесен за разбиране нейн превод.
Подобна технология би била много полезна в социалната мрежа, където се срещат хора от цял свят, а изкуственият интелект може да улесни комуникацията помежду им. Това би означавало, че два милиарда души, ще могат да споделят, без да се пиртесняват от езиковите ограничения, или диалектите.