Ericsson представи решение за анализ на потребителски и IoT данни

Ericsson представи решение за анализ на потребителски и IoT данни. Решението ще помогне на операторите да подобрят вътрешната ефективност в управлението на данни от абонати и устройства за екосистемата на Интернет на нещата (IoT), докато проучват нови крос-секторни IoT приложения.

Решението за анализ на потребителски & IoT данни обединява показанията от потребителски и IoT устройства в една обща база данни. То осигурява безопасен достъп до мрежата за всеки тип устройство, независимо дали клетъчно или неклетъчно-базирано, и позволява на операторите да извършват анализи в реално време въз основа на нова вградена функционалност в системата за управление на данни от абонати. Решението се базира на утвърдени продукти като Ericsson User Data Consolidation (UDC), включващи Centralized User Database (CUDB) и User Profile Gateway (UPG) компоненти.

В резултат на това, операторите могат да извличат важни заключения за поведението/ нагласите на потребителя или на свързаното устройство, както и за използвания мрежови ресурс. Решението също така позволява контролиран достъп и публикуване на данни за потребителски и индустриални приложения.

На CES 2016 Ericsson представи и първото изцяло клетъчно широкообхватно (LPWA) решение с ниска мощност с подкрепата на водещия оператор AT&T.

Ericsson Networks Software 17A за масов Интернет на нещата (IoT) е насочен към широк спектър от IoT приложения, като поддържа връзките на милиони IoT устройства към базова станция. Новият мрежови софтуер въвежда теснолентов-IoT (NBIoT) в съществуващата мрежова инфраструктура, с цел бързо реализиране на надеждна, сигурна мобилна връзка при най-нисък общ разход. В допълнение, софтуерът на мрежата има енергоспестяваща функционалност за NB-IoT и LTE-M, позволяваща над 10-годишен живот на батерията на устройството.

NB-IoT, LTE Machine-type Communication (LTE-M) и представеното неотдавна Extended Coverage GSM (EC-GSM) са взаимно допълващи се решения и посрещат разнообразието от изисквания и сценарии за внедряване на LPWA IoT, гарантирайки използването на пълния капацитет на съществуващите мрежи.

EC-GSM обслужва IoT приложения за всички GSM пазари. LTE-M поддържа широка гама от богати IoT приложения като носими устройства, базирани на местоположението услуги за следене на деца и eHealth приложения за електронното здравеопазване като например непрекъснат мониторинг на кръвното налягане. Новодефинираната категория NB-IoT обхваща изключително достъпни IoT приложения като измерване и сензорно наблюдение с по-големи предимства за контрол на покритието и разходите отколкото LTE-M. Тези нови попълнения намаляват още повече разходите на устройството, като същевременно удължават над 10 години живота на батерията и разширяват покритието: с NB-IoT осигурява 20dB предимство пред съществуващите решения.

Ericsson и Verizon обявиха на CES 2016 съвместни дейности за постигане на напредък в разработването и внедряването на клетъчно шорокообхватно (LPWA) мрежово решение с ниска мощност (LPWA) за разнообразна гама от IoT приложения. Ericsson и Verizon са ангажирани с проучвания в сферата на Интернет на нещата (IoT) от 2014 г., за да демонстрират работещи практики в IoT – както потребителски, така и индустриални приложения, които днешните мобилни мрежи могат да поддържат.

LTE вече е подготвена да поддържа приложения с висок капацитет и ниска латентност. LPWA решението на Ericsson ще мащабира LTE мрежата на Verizon, за да свърже по-голямо разнообразие от IoT устройства, като същевременно поддържа изискванията за свързване при по-ниска мощност, по-ниска цена и с по-голяма опростеност.

Чрез подобряване на съществуващата мрежова инфраструктура, Verizon постига по-бързо време за пускане на пазара чрез нови IoT приложения, които се възползват от мобилността на LTE мрежата, надеждността, сигурността и обхвата ѝ. Ericsson и Verizon ще работят проактивно с партньорите от екосистемата, за да се ускори темпото на комерсиализация на съвременните IoT решения. Съвместните проучвания между Ericsson и Verizon ще продължат и през 2016 г., като се фокусират върху тестване в активна мрежа на реални IoT сценарии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *