post

Cisco продължава да разработва приложения към портфолиото на Data Center 3.0, създадено за да намалява разходите за IT инфраструктура и да я опростява, да подпомага виртуализацията на центровете за данни и по този начин да осигури стратегически конкурентни предимства на бизнеса.

Второто поколение на Cisco Unified Computing System е стъпка напред към виртуализация на процесите и предоставя високо производителна компютърна архитектура. Тя обединява сървъри, мрежа, достъп до база данни и ресурси за виртуализация в една единствена енергийно-ефективна система.

Следващото поколение two-socket и four-socket сървъри към портфолиото на Unified Computing System предлагат над 50% повече процесорни ядра, 300% по-добра производителност на приложенията и четири пъти по-голям обем памет. Това е идеалната платформа, предназначена да обслужва по-голямата част от информационния поток в една организация.

Компанията разшири също портфолиото на Cisco Nexus с нови оптични устройства Nexus 2248 и Nexus 2232, като доставя качествен и изгоден като цена капацитет чрез 10 Gigabit Ethernet към центъра за данни.

„Cisco се ангажира да разработва иновативни архитектурни решения и по този начин да добавя стойност за клиентите, като в същото време увеличава обхвата на партньорската си екосистема,” споделя Сони Джиандани, вицепрезидент на Cisco Server Access and Virtualization Technology Group. „Иновациите, създадени с помощта на Cisco Unified Computing System, като увеличаването на паметта, Virtualized Network Interface Card, които, в съчетание с мощността на серията процесори Intel Xeon 5600, превърнаха Cisco Unified Computing System във водеща платформа за най-важните бизнес приложения.”

Чрез въвеждане на описаните иновации, архитектурата Cisco Data Center предоставя:

– до четири пъти по-голям изчислителен капацитет в сравнение със сървърите Cisco Unified Computing System от първо поколение
– до четири пъти по-голям широколентов капацитет в сравнение със сървърите Cisco Unified Computing System от първо поколение
– до 92% по-лесно управление в сравнение с тези от предишното поколение
– до 30% по-бърза обработка на приложенията с картата Cisco Virtualized Interface Card
– до 76% по-голяма консолидация на базата данни
– до 10% намалено потребление на електроенергия, в сравнение с конкурентни конфигурации с подобни характеристики

Тези резултати означават намалена инфраструктурна сложност и обем, значително намалени цени и по-голяма гъвкавост на бизнеса. Все повече компании и организации по света използват архитектурата на центъра за данни на Cisco.

Cisco UCS Manager позволява по-бърза софтуерна интеграция

Cisco разшири своята мрежа от разработчици, за да предлага услугите си на компаниите, които работят по UCS Manager XML API (интерфейс за програмиране на приложения). Разработчиците вече имат достъп до онлайн източници на информация и инструменти за самостоятелно обучение като видео материали, примерен код, достъп до форуми на обществото на разработчиците и лабораториите за разработване и тестване на Unified Computing System.

Използвайки UCS Manager, разработчиците по XML API имат достъп до множество интерфейсни точки с над 9000 управляеми параметри. Благодарение на подкрепата и инструментите, които предоставя, Cisco Unified Computing System привлича все повече разработчици.

Cisco работи и в тясно сътрудничество с водещи доставчици на системи за управление, като BMC, CA, HP, Microsoft и VMware, които предлагат интегрирани решения със Cisco UCS Manager.

Над 400 глобални компании използват Cisco Unified Computing System, за да постигнат по-високи резултати, да намалят разходите си и да увеличат своята ефективност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *