- рупа Бош създава нов корпоративен сектор, който се казва Bosch Digital. Той ще управлява дигиталната трансформация на Групата, както и ще подпомaга дивизиите по пътя към свързаност на бизнеса
- Bosch Digital обединява под една шапка Bosch.IO и IT звеното на Групата
- Целта на Бош е да дигитализира бизнеса си и да развие нови бизнес сфери, свързани със софтуер и свързаност
Bosch.IO, подразделението на Група Бош за проекти в областта на Интернет на нещата (IoT) и изкуствения интелект (AIoT), става Bosch Digital след планирана реорганизация, която цели да ускори дигиталната трансформация на компанията. Bosch.IO и IT звеното на Групата ще бъдат обединени под съвместно управление и ще формират нов корпоративен сектор, наречен Bosch Digital.
Чрез тази промяна се обединяват IT и софтуерната експертиза на двете дивизии, за да бъде посрещнато все по-нарастващото търсене на дигитални решения и системи за свързаност в Бош.
“С планираната реорганизация ще обединим IT и софтуерната експертиза на двете ни подразделения. Искаме да създадем силна организация с модерна работна среда и по този начин да развием софтуерната култура в нашата компания. Бихте могли да го наречете гъвкаво звено, което ще работи много тясно с дивизиите в бъдеще“, заяви д-р Таня Рюкерт, член на Управителния съвет на Robert Bosch GmbH.
„Целта ни е да предоставим на нашите дивизии възможно най-добрата подкрепа за дигиталната им трансформация и свързаността на техния бизнес.“ Следвайки тази стратегия, през ноември 2022 на форума Bosch Connected World Група Бош обяви кампания за дигитализация – доставчикът на технологии и услуги планира да инвестира 10 милиарда евро в дигитализацията и свързаността до 2025 година.
Bosch.IO България има дълга история на българския пазар. Компанията е основана през 1997 година в Кьолн с името ProSyst и специализира в разработването на софтуер за гейтуей и мидълуер за Интернет на нещата. Офисът в София се открива през 1998 година. През 2015 година Бош придобива ProSyst, а през 2020 компанията е преименувана на Bosch.IO. В момента в софийския офис работят над 250 технологични експерти с опит в целия спектър на софтуерните разработки. Компанията е един от ключови ИТ играчи и е сред най-предпочитаните работодатели на българския пазар.
„Трансформирането в Bosch Digital ще предостави на настоящите и бъдещите ни колеги още по-големи възможности за кариера и развитие, тъй като компанията непрекъснато разширява своите компетенции с различни проекти и продукти. Ние сме в основата на дигиталната трансформация на Група Бош“, коментира Синиша Джукич, генерален мениджър на Bosch Digital България.