През последните месеци Lenovo чрез своя бранд за смартфони Motorola зарадва потребителите с множество нови модели, в стремежа си да се намеси по-успешно в битката на най-големите доставчици на такива устройства. И по всичко личи, че това се отдава на компанията все по-добре. Тя вече се позиционира добре във всички най-значими смартфон сегменти, включително при телефоните с поддръжка на мрежи от пето поколение (5G) с razr 5G, при тези със сгъваеми екрани отново с него, както и при флагманите от традиционен тип с Motorola Edge+.
Компанията обаче не е изоставила и моделите от среден клас – един подсегмент, в който тя има традиционно силно присъствие със своята серия Motorola One. Поредният пример за силното й присъствие в него е новият Motorola One fusion+ – едно оригинално устройство с много добри възможности за цената си. Вече получихме възможност да тестваме един такъв апарат и да се запознаем отблизо с възможностите му.
Дизайн и първоначални впечатления
Това е Android 10 базиран телефон със стилен външен вид, много добри показатели и една изненада – селфи камерата, която се появява в горната страна на корпуса. През останалото време тя е скрита, не се натрапва и не пречи на консистентното усещане за картината на дисплея. За някои хора това оже и да изглежда като глезотия, но всъщност е много по-приятно да гледаш екран, в който няма вградена камера, вписваща се в изображението.
Моделът приляга много удобно в ръката и е достатъчно компактен, за да го използваме лесно и интуитивно в движение. Както се убедихме сами, неговата пластмасова конструкция се усеща много добре и го прави много по-лек. Размерите му са 162.9 x 76.4 x 9.6 мм., а теглото е 210 грама. Дизайнът е почти безрамков, което в известна степен се дължи и на скритата предна камера. В комбинация двете допринасят за по-доброто изживяване при гледане на снимки или видео.
Дисплеят
на Motorola One fusion+ е IPS LCD с диагонал на екрана 6.5 инча. Резолюцията е 1080 x 2340 пиксела, а съотношението на страните е 19.5:9. В допълнение към почти цялостната липса на рамки, това прави телефона много подходящ за гледане на мултимедийно съдържание.
Хардуерни параметри
Моделът разполага с чипсет Qualcomm SDM730 Snapdragon 730 (8 nm) с процесор Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver) и графичен процесор Adreno 618. Разполага със 128GB вградена памет и 4GB до 6GB оперативна памет, както и със слот за microSDXC.
Камери
Както вече споменахме, предната селфи камера е един от акцентите на fusion+ със способността си да изскача от горната страна на панела. Тя представлява 16 мегапикселова, f/2.0, 1/3.06″, 1.0µm широкоъгълна камера. Може да записва видео с резолюция 1080p@30fps.
След като описахме нейните възможности, нека преминем към системата от камери на задния корпус. Там са разположени една 64 мегапикселова Quad, f/1.8, (wide), 1/1.72″, 0.8µm, PDAF камера, една 8 мегапикселова, f/2.2, 118˚, 1/4.0″, 1.12µm, ултраширокоъгълна, една 5 мегапикселова, f/2.2, (macro) и една 2 мегапикселова, f/2.2, (depth) камери. В добавка смартфонът разполага с LED светкавица, опция за панорамни снимки, поддръжка на HDR и може да заснема видео в резолюция 4K.
Комуникации
Телефонът няма 5G поддръжка, но това все пак е нормално, предвид изключително достъпната му цена. Той поддържа клетъчните стандарти GSM от второ поколение, HSPA от поколение 3.5G и LTE от четвърта генерация. В добавка има и Wi-Fi модул, работещ по стандартите 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, възможност за създаване на хотспот, Bluetooth 5.0 модул, както и всички възможни позициониращи технологии – американската A-GPS, руската GLONASS и европейската GALILEO. Разполага още с FM радио, както и с USB Type-C 2.0 и USB On-The-Go конектори.
Зареждане
Едно от безспорните достойнства на Motorola One fusion+ е дългият живот на батерията му, която е Li-Po с капацитет 5000 милиамперчаса. Типично за повечето нови модели на Motorola от този клас, тя не може да се маха. В комплекта към устройството е включено и зарядно за бързо зареждане. Нашият екип установи, че при доста интензивна работа то може да издържи над два дена с едно зареждане, което си е доста добра новина, на фона на възможностите на смартфоните днес.
Други характеристики
Телефонът разполага със сензор за пръстови отпечатъци, разположен от задната страна. Още една екстра, която се предлага в комплект с него, е защитно калъфче, покриващо корпуса.
Достъпност
Телефонът е на пазара от юни и се предлага в две версии бяла (Moonlight White) и синя (Twilight Blue). С цена, падаща под 600 лв., той е едно от най-добрите нови предложения в своя клас напоследък, с изключително добро съотношение на цената спрямо функционалност и производителност.
2 thoughts on “Първи впечатления от Motorola One fusion+ (ревю)”