Изкуственият интелект влиза и в изобразителното изкуство

Глобалният пазар на робоарт вече е факт и бързо ще се развива. Доказателств за това е Artcybe – робот художник, който е сред сензациите на Международния технически панаир. Творбите на машината не се отличават от тези, които са направени от хора, твърдят нейните създатели от Сант-Петербургския електротехнически университет. Засега картините са само в сиво, но вече е разработен способ за използване на всички цветове, пише economynews. С помощта на изкуствен интелект ще се получават уникални изображения, каквито са класическите произведения на изкуството.. Според тях роботизираната живопис може да се използва от художници, типографи, магазини, музеи и галерии за създаване на висококачествени копия на художествени творби.

За първи път по време на изложението ще бъде осъществена връзка с Международната космическа станция. Сеансът ще се състои на 24 септември между 19 и 19.20 часа. Посетителите ще имат вълнуващо преживяване – директно общуване с хора, намиращи се на повече от 360 километра над Земята. Това е кулминацията в Тържествената вечер на Руската федерация, чието почетно участие се организира от Министерството на науката и висшето образование. Нейната експозиция представя над сто иновативни и научни решения, върхови технологии и изследователски проекти от 50 университета, изследователски институти и иновационни организации в направленията: роботика, микроелектроника, машиностроене, информационни технологии, изкуствен интелект, усвояване на космическото пространство и други.

Основен акцент тази година е цифровизацията, като за първи път ще има Седмица на дигиталните технологии „ДиТех“. Тя обединява експозиции и събития в областта на информационните и дигиталните технологии, комуникациите, телематиката, блокчейна, умните сгради и градове, логистиката, маркетинга и други сектори.

Една от най-обсъжданите теми ще бъде за киберпрестъпленията и киберсигурността в бизнеса. На нея е посветена конференция на 24 септември, където ще се дискутират киберзаплахите, противодействието срещу тях и правното регулиране във виртуалния свят

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *