Предварителните поръчки за iPhone X вече започнаха и дори първоначалните количества бяха разпродадени и няма как да знаем дали той има някакви проблеми, но има един, за който купувачите му не трябва да се притесняват и това е т.нар. прогаряне на OLED дисплея.
Както може би вече знаете, новият Pixel 2 XL на Google страда от прогаряне на дисплея на мястото, където се визуализират софтуерните бутони. Всъщност това е стара „болка“, добре позната на притежателите на устройства с OLED екрани. iPhone X е първият модел на Apple, който се отличава с OLED дисплей, а негов единствен доставчик е Samsung Display. Гигантът се слави с едни от най-добрите смартфони в света, но и техните екрани в миналото имаха същия проблем. Дългогодишният опит на компанията обаче е и гаранция за качество, а комбиниран с блестящия софтуер на Apple се превръща в мощно оръжие. Всъщност в iOS 11 компанията е вградила код, който се активира от настройките и предпазва дисплея от опасните последствия на постоянните изображения върху OLED панела. Не е ясно как точно действа той, но съдейки по факта, че някой смартфони на Samsung използват минимално преместване на пикселите, променящо незначително позицията им, за да се ограничи времето, през което те светят в един и същ цвят, можем да допуснем, че Apple е приложила някаква подобна техника.
Благодарение на полупрозрачния дизайн на iOS, трудно можем да открием места, където интерфейсът остава за дълго на едно място, но все пак е добре да се знае, че има някаква защита и новият ви iPhone X няма да има призрачни сенки на красивия си Super Retina дисплей само седмица след като сте го купили.