Иновациите, които Ericsson демонстрира на CES 2016

На CES 2016 в Лас Вегас, Ericsson демонстрира как Свързаното общество превръща страхотни идеи в глобална реалност. Свързаното общество представлява фундаментална промяна в начина на живот за хората, бизнеса и обществото. В тази промяна непрекъснато се откриват нови ресурси, всичко получава добавена стойност, и животът и бизнесът се трансформират.

Тъй като всички индустрии се трансформират на базата на основните принципи на мобилността, широколентовите технологии и облака, вече акцентът пада върху централната позиция на мрежите – хоризонтални, програмируеми мрежови платформи, които свързват облаците на всички индустрии, образувайки мост между безброй устройства и безкраен океан от приложения.

Ericsson представя визията на крайния потребител за Свързаното общество, където свързаността е отправна точка за нови методи за иновации, съвместна работа и социални контакти. На CES 2016 Ericsson показа решения за 2 ключови области на Интернет на нещата – автономно шофиране, и монетизиране, интелигентно отчитане и анализ на Интернет на нещата.

Автономни коли

Volvo Cars и Ericsson планират да доставят интелигентен високочестотен широколентов стрийминг за разнообразни медийни изживявания в автономните автомобили

На CES 2016 Volvo разкри, че разработва интелигентни, високочестотни широколентови стрийминг фукнкционалности съвместно с Ericsson като технологичен партньор, които ще позволят на шофьорите и пътниците да извлекат максимума от времето си при пътуване в автономен автомобил Volvo.

Използвайки опита на Ericsson в мрежовите и облачните технологии, Volvo Cars цели да предостави висококачествено изживяване без всякакви смущения в колите си по време на път. Чрез предсказване на маршрута и предварителен преглед на условията на мрежата, съдържанието може да бъде съобразено с продължителността на всяко пътуване и интелигентно буферирано, за да достави високо качество и непрекъснато зрително изживяване без смущения. Чрез определяне на най-често използваните маршрути и часове за пътуване, както и изучаване на медийните предпочитания, бъдещите автомобили на Volvo ще могат да осигурят навигация с едно натискане на бутон и персонализиран на базата на личните предпочитания списък с потенциални медии, позволявайки на клиентите да избират маршрути и съдържание, съобразено с количеството автономно време, с което разполагат в рамките на тяхното пътуване.

Ericsson и AT&T навлизат директно в бъдещето на свързаната кола с Wi-Fi

Ericsson и AT&T Drive наскоро представиха автомобилно решение Wifi Landing Page, което осигурява на потребителите лесен начин да управляват Wi-Fi свързаността в своите превозни средства. Решението на Ericsson дава на потребителите възможността да активират временен безплатен Wi-Fi hot spot, да закупят пакет данни за автомобила си и да управляват своя Wi-Fi акаунт от своите превозни средства.

В допълнение към безопасността и информационно-развлекателните функции, възможни чрез интернет връзката, автомобилните производители могат да използват свързаността с мрежата и за актуализации на софтуера, както и за сваляне на усъвършенствани конфигурации за двигателя. За потребителите това означава, че услугите на свързаните автомобили ще открият възможност за добавяне на нови възможности на колата и ще подобряват тяхното изживяване при шофиране периодично, години след покупката на свързаната кола.

Монетизиране на Интернет на нещата (IoT)

Все по-силата връзка между услуга и интернет свързаност ще стимулира сътрудничеството в ИКТ сектора и развитието на екосистеми и нови бизнес модели.

Ericsson представя три IoT решения за интелигентни домове и градове

Ericsson представя три нови решения за подпомагане на доставчиците на комуникационни и комунални услуги да отговорят на изискванията и услугите на бързо развиващия се пазар на Интернет на нещата (IoT).

Премиера 1: Интелигентно отчитане като услуга

Интелигентното отчитане като услуга позволява цялостен аутсорсинг на бизнес процеси, базиран на опита на Ericsson в управлението на повече от 42 милиона интелигентни измервателни уреда в цял свят. Ползите от интелигентното отчитане като услуга включват намаляване на времето за достигане до пазара, отлично управление и опериране с измервателните уреди, както и максимално намаляване на разходите. Накратко, доставчици на комунални услуги ще се радват на по-нисък общ разход от притежаваните активи; по-малка комплексност, тъй като Ericsson действа като единна точка за контакт с ИТ доставчиците на услуги, телекомуникационните оператори и фирмите за локално обслужване; както и по-добро качество на услугата.

За потребителите интелигентното отчитане и по-интелигентната свързана електрическа мрежа предоставят по-сигурни услуги, по-точно фактуриране и възможност за контрол на разходите – благодарение на своевременните данни за потреблението. То също така поддържа модерни услуги за автоматизация и сигурност на осветлението, отоплението и охлаждането, определени от най-новия доклад на Ericsson ConsumerLab като сфери на засилен интерес от страна на потребителите.

Премиера 2: Анализ на потребителски и IoT данни

Експоненциалният ръст в броя на свързаните устройства, от страна на потребителите и от страна на индустрията, дава възможност на телеком операторите за разкриване на стойността на потребителите и данните от Интернет на нещата в техните мрежови бази данни.

Решението на Ericsson за анализ на потребителски и IoT данни позволява на операторите да направят това чрез софтуер за анализи в реално време, вграден в базата данни от абонати.

Това решение може да прихваща данни и от бази данни от мрежи на други доставчици и да ги включва в анализа. Могат да бъдат добавени и допълнителни данни от външни източници и така да се съставят, при използване на мерки за сигурност, междуотраслови IoT данни, отчети и приложения.

В резултат на това, операторите могат да подобрят своята вътрешна оперативна ефективност и да разширят бизнеса си както към потребителите, така и към цели индустрии. Успоредно с това, те могат да засилят своята роля в екосистемата на Интернет на нещата отвъд просто осигуряване на свързаност и да се изкачат нагоре по веригата на значимостта.

Премиера 3: Мрежовият софтуер 17А диверсифицира клетъчен от масов IoT

През септември 2015 г. Ericsson обяви пакет от софтуерни ъпгрейди, за да ускори усвояването на Интернет на нещата, премахвайки така пречки пред навлизането му на масовия пазар. За да посрещне новите предизвикателства пред обслужването на очаквания огромен брой IoT устройства с широк кръг от начини на употреба и изисквания, Ericsson стартира Networks Software 17A за масов IoT, който поддържа връзките на милиони IoT устройства към базова станция. Изцяло софтуерните ъпгрейди въвеждат най-новата категория устройства за LTE връзки – теснолентов-IoT (NBIoT), в съществуващата мрежова инфраструктура с цел бързо реализиране на надеждна, сигурна мобилна връзка при най-нисък общ разход.

NB-IoT е много подходящ за IoT приложения за измерване и сензорно наблюдение и гъвкаво балансира поддръжката на милиони връзки към базовата станция. Той също така намалява разходите за модул до 90% и осигурява седем пъти по-добро покритие. В комбинация с иновации за пестене на енергия, той осигурява над 10 години живот на батерията на устройството, като поддържа високи скорости на сваляне.

Ericsson стимулира подобряването и стандартизирането на нови клетъчни IoT технологии в проекта за 3-то поколение партньорство (3GPP) – индустриалната организация, покриваща клетъчните телекомуникационни мрежови технологии. Ericsson е ключов играч в сферата на NB-IoT технологията и работи активно с партньорите и операторите от екосистемата, за да ускори внедряването на модерни клетъчни IoT решения.

За медия китове, бекграунди и изображения във висока резолюция, моля посетете www.ericsson.com/press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *