post

Като имаме предвид, че Windows 10 има същите системни изисквания, като Windows 8.1 и Windows 7, логично е да предположим, че новата операционна система без проблеми би трябвало да работи на компютрите, които досега са функционирали с тези OS. На практика обаче нещата са малко по-различни – много потребители, които са направили ъпгрейд до Десетката, се сблъскват с прегряване на компютъра и намаляване на времето за автономна работа на лаптопа.

Един от случаите е засечен от редактор на Softpedia. Неговият ноутбук Lenovo T400s, произведен преди няколко години, е работил добре под управлението на Windows 8.1 и Ubuntu, но след преминаване на Windows 10 започнал да прегрява 10 минути след включване. T400s е оборудван с процесор Core 2 Duo с честота 2,5 GHz и 8 GB RAM. Батерията е осигурявала два часа автономна работа под Windows 8.1, но под Windows 10 това време спада на 40 минути. Силно намаляване на времето за работа от батерия беше забелязано и от редактор на Pixel Media.

Засега Microsoft предпочита да не забелязва проблема и вероятно тихомълком ще го реши в някои от следващите ъпдейти на операционната система. Дотогава потребители препоръчват да се изключват ненужните програми и процеси, работещи във фонов режим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *