Новият CEO на VMware е на посещение в България

 

Първо посещение на Пат Гелсингър в София

Новият CEO на VMware Пат Гелсингър, който зае този пост преди малко повече от месец (на 1-ви септември 2012), посети българския развоен център на компанията.

VMware е световен лидер в разработката на софтуерни решения за виртуализация и cloud инфраструктури, с годишен приход от 3,77 милиарда долара за 2011 г., повече от 400000 клиенти и 55000 бизнес партньори.

Гелсингър пристигна в локалния офис на VMware, за да се запознае с екипа софтуерни инженери у нас и да ги поздрави за съществения им принос към цялостното развитие на компанията в посока разработване на решения за виртуални инфраструктури и приложения от ново поколение.

Това е първото посещение в българския офис на Пат Гелсингър, който се присъедини към VMware през септември 2012 г.

„За мен бе удоволствие да посетя развойния център в България и да се срещна с талантливите софтуерни инженери, които работят в него. Екипът в София има стратегическа роля в осъществяването на нашата визия за имплементиране на дата центрове, управлявани автоматично от софтуерни приложения.”

Българският развоен център на VMware

Развойният екип на VMware България се гордее с едни от най-добрите кадри в софтуерния бранш на световно ниво, които се занимават с разработване на ключови продукти на компанията в сферата на управлението на cloud среди и автоматизацията.

В софийския офис на компанията, който е най-големият център за разработки на VMware в EMEA, работят 350 служители.

VMware България продължава активно да търси квалифицирани софтуерни инженери с утвърдени технически познания.

5 години VMware в България

На 17 октомври се навършват 5 години от официалното откриване на развойния център на VMware у нас.

За тези 5 години екипът от специалисти, които работят за VMware в България, се е увеличил двойно.

Според Диана Стефанова, Управляващ директор на Центровете за разработка на VMware в България & EMEA: „20% средно увеличение на персонала за всяка година е здравословен ръст, при който новите хора успяват да се интегрират успешно в екипа.“

Диана Стефанова потвърди намеренията на VMware за по нататъшно разрастване на екипа от разработчици, като заяви, че тенденцията за 20% годишен ръст ще се запази и през следващите няколко години.

На този етап компанията не изпитва затруднения да намира качествени кадри в България, но възнамерява да инвестира повече в подготовката и образованието на бъдещите си кадри. Предстои в някои от технологичните университети у нас да заработят т.нар. VMware IT Academy, където студентите ще получат възможност да се запознаят отблизо с разработките на компанията и да получат някои допълнителни знания и умения, преди евентуално да се присъединят към нейния екип.

„VMware е в България заради таланта, заради висококвалифицираните кадри“, категорична е Диана Стефанова. Същевременно, тъй като офисът на компанията у нас вече е регионален, към него ще се присъединяват и хора от други страни в региона.

Темата за образованието е един от дискутираните въпроси по време на вчерашната среща между Пат Гелсингър и държавния глава на Република България Росен Плевнелиев. Във фокуса на срещата е била идеята на президента за изграждането на новия технологичен парк в София, която VMware активно подкрепя.

Новият vCloud Suite и ролята на българските разработчици в неговото създаване

С особена гордост Диана Стефанова и Пат Гелсингър говориха за новото интегрирано решение vCloud Suite. То бе представено по време на проведения през тази седмица форум VMworld 2012 в Барселона.

Българският офис на VMware има принос в 7 от 10-те компонента на vCloud Suite. С това нашите разработчици за пореден път доказаха своето ключово значение за развитието на компанията.

Кой е Пат Гелсингър

Пат Гелсингър се присъединява към VMware през септември 2012 г., с над 30 годишен технологичен и лидерски опит зад гърба си.

Преди това Гелсингър оглавява бизнес направлението Information Infrastructure Products на технологичния гигант EMC. Като президент и Главен оперативен директор на тази дивизия той ръководи развойната и оперативната дейност, свързани със решения за съхранение, защита и възстановяване на данни, RSA сигурност и решения за големи корпоративни клиенти. В допълнение той отговаря и за Главния технологичен офис на компанията.

Преди EMC, Гелсингър заема в продължение на 30 години различни управленски и технически позиции в Intel, където и започва кариерата си.

Той оглавява най-голямата бизнес дивизия на компанията- Digital Enterprise Group и като Главен вицепрезидент отговаря за корпоративните решения, включително популярните Xeon и Itanium процесори. Ръководи и Desktop Products Group, частта от компанията, занимаваща се с процесори за настолни компютри, чипсети и дънни платки за крайни потребители и бизнес клиенти.

Гелсингър е първият Главен Технологичен Директор на Intel и като управляващ Intel Labs, той е пряко отговорен за много от революционните разработки на компанията. Той е архитект на оригиналния 80486 процесор и дизайн инженер в екипите по разработка на 80386 и 80286.

Пат Гелсингър има 6 патента в областта на VLSI дизайна, компютърната архитектура и комуникации. Той е популярен лектор и през годините получава редица награди в сферата на ИТ.

Гелсингър притежава асоциирана степен от Lincoln Technical Institute (1979), бакалавърска степен от Santa Clara University (1983), както и магистърска степен от Stanford University (1985), всички по електроинженерство.

През 2008 той е обявен за почетен член на най-голямата световна професионална асоциация за иновативни технологии (IEEE) и получава почетната докторска степен DLitt от William Jessup University.

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *