LG пусна три нови модели от серията W за индийския пазар. Новата серия W ще се конкурира пряко със серията М на Samsung и Redmi на Xiaomi в бюджетния сегмент. Докато W10 и W30 ще продават от следващата седмица, то W30 Pro ще пристигне по-късно. LG към момента държи незначителен дял от индийския пазар и с новата серия W ще предизвика на дуел конкурентите от Samsung и Xiaomi. Компанията се надява, че тази серия устройства ще й позволи да достигне двуцифрен дял на индийския пазар в следващите две години.
Сред първите устройства, които ще бъдт пуснати в серия W, W10 е най-достъпния модел с цена от само 130 долара. Той идва с 6.19 инчов HD+ FullVision екран с прорез в горната част, процесор MediaTek Helio P22, 3 GB оперативна и 32 GB вградена памет. Телефонът има двойна задна камера с 13 и 5 мегапикселови сензори и 8 мегапикселова селфи камера, но няма да поддържа бързо зареждане на 4000 mAh си батерия.
LG W30 е с цена от 145 долара и предлага малко по-мощен хардуер – 6.25 инчов дисплей с капковиден прорез, тройна задна камера с 12+13+2 мегапикселови сензори и 16 мегапикселова селфи камера. Двата модела ще се продават в Индия от 3 юли.
Най-впечатляващият смартфон от серия W – W30 Pro, който работи с процесор Snapdragon 632 и има тройна 13+8+5 мегапикселова камера, 4 GB оперативна и 64 GB вградена памет ще пристигне по-късно. И трите устройства се отличават със StereoPulse Sound, който използва резонансна камера в телефона за усилване на звука. Що се отнася до софтуера и трите модела ще пристигнат с Android Pie.