Рентгеновският космически телескоп ROSAT, движението по ниска траектория на който развълнува жителите на Земята в почивните дни, явно все пак е паднал. Не може обаче да се установи къде точно са паднали парчетата, а и дали те изобщо са достигнали земната повърхност.
Към момента се знае само, че спътникът е навлязъл в плътните слоеве на атмосферата в неделя, 23 октомври от 1:45 до 2:15 часа по Гринуич – тези данни са последната официална информация за спътника от страна на неговия притежател, Германската космическа агенция (DLR).
Други източници, в частност n2yo и Spaceflight101 посочват, че парчета от телескопа са паднали или в Индийския океан югоизточно от Шри Ланка, или на повърхността на територията на Китай, в околностите на град Чунцин. В полза на последните версии говорят разчетите на Стратегическото командване на ВВС на САЩ и учените от Харвард-Смитсонианския центът по астрофизика. Но никаква информация от самия Китай към момента все още няма.
От своя страна, Германската космическа агенция се придържа към версията, че твърдите парчета на телескопа не са достигнали повърхността на Земята и са изгорели напълно в атмосферата.