Защо прибягваме към кредит за спешни покупки?

Рекламите често играят важна роля при взимане на решение какво да купите. И ако не разполагате с финансовите средства в момента, за да закупите тази стока – прибягвате до бърз кредит. Това се случва на момента, бързо, защото тази стока ви трябва, ще ви влезе в употреба, дълго време ще я ползвате. Трябва обаче да знаете колко време и в какъв размер ще я изплащате.

Това преди всичко е един чудесен начин да си купите нещо което сте желали отдавна, при това особено лесно. Преди да пристъпите към подобно решение преценете добре – след като придобиете желаната сума пари или стока ще можете ли да спазвате сроковете за погасяване на вноската.
Защото вземете ли заем вие се обвързвате с договор и отговорност да върнете дължимото на дадения кредитор. Не е тайна за никого, че докато заемът не се погаси в пълния размер до последната стотинка, кредитополучателя е задължен към кредитора. Той не може свободно да разполага със собствените си пари от месечното възнаграждение. Той трябва да бъде постоянно ангажиран със своето задължение към заемодателя. Кредитополучателят винаги трябва да заделя пари, за да изплати месечната си вноска.

Тези мисли трябва да спохождат всеки един кредитополучател, преди да прибегне към усвояване на даден кредит – ще успее ли, да изплати бързия кредит до стотинка. Практиката показва (с малки изключения), че загубата на кредитополучателите на препитание в резултат на съкращения вследствие на кризата, не е пречка за кредиторите да изискват погасителните вноски. Заемът трябва да бъде погасен напълно и в установените срокове.

Какво е поведението на българските кредитори, при подобен казус?

Те предлагат гъвкаво погасяване с гратисен период в полза на кредитополучателя. Може дори срещу минимална допълнителна сума да получите застрахова срещу безработица – тоест ако останете без работа, застрахователна компания покрива месечните ви задължения към кредитната компания.
Ако въпреки всичко не обслужвате своя кредит навреме, то кредиторите предприемат съответните действия – първо започват с молба да си погасите дълга, а ако това няма ефект се достига до предявяване на иск пред съда и осъждане на длъжника. Възможна е и конфискация на имущество.

Референция: www.creditorio.eu

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *