УниКредит ще даде 50 000 евро награда в Appathon 2016 – състезанието за иновативни мобилни приложения. Разработчици от цяла Европа могат да кандидатстват с проект до 13 юли; 10-те най-добри ще представят идеите си в Милано на 20 юли.
Най-добрата идея в тазгодишното състезание на УниКредит по разработване на иновации в мобилното банкиране Appathon ще получи голямата награда от 50000 евро и подкрепа в реализацията на проекта.
Участници от цяла Европа могат да се включат до 13 юли на www.unicredit-appathon.com . Appathon е подходящ за индивидуални разработчици на финансови технологии, но могат да се включат и стартъп компании.
Втора награда на Appathon-a са 2 билета за световната конференция за финансови технологии и иновации Finovate, което ще се проведе в Лондон през февруари 2017 г.
Трета награда са очила за виртуална реалност.
УниКредит започна Appathon-a преди три години. Това е първото издание, в което кандидатстването се прави изцяло онлайн, за да може участници от цяла Европа, включително България, да имат достъп до него.
Тази година кандидатите за голямата награда имат три насоки, по който да работят: (1) приложения за нови услуги във връзка з адирективата за платежни услуги (PSD2), (2) предложения за нови функционалности на виртуалния портфейл „Monhey”, който УниКредит предлага на клиентите в Италия, (3) бързи финансови решения за ежедневието (moment-based insights)
10 отбора ще бъдат избрани да покажат техните разработки в Милано на 20 юли.
Включилите се в състезанието по програмиране ще се съревновават в създаването на най-добрите приложения, които биха били успешно интегрирани към актуални технологични тенденции, включително и биометрични данни, мобилни портфейли и плащания, изкуствен интелект и банкиране през социални медии.
За да се включат в състезанието по програмиране, участниците трябва да представят приложение, базирано на The Open Bank Project API (програмен интерфейс), разработен в базираната в Берлин софтуерна компания TESOBE Ltd / Open Bank.
Състезанието се проведе в контролирана среда, използвайки тестова база данни, която симулира реални ситуации.