Шест важни неща, които да гледате като купувате часовник

Покупката на часовник не винаги е лесен и бърз процес, понякога човек много се чуди кой точно модел да избере и защо него. Още повече като разполагаме с по-ограничен бюджет е важно да вземем възможно най-доброто на възможно най-ниската цена. За да направим обаче удачен избор трябва да съобразим няколко неща. Ето само част от тях са разгледани в тази статия, създадена специално от екипа на сайта IskamChasovnik.com, за да информира всички тези от Вас, които са решили да си закупят нов часовник или да зарадват близък човек с подобен подарък.

1. Материал – освен че трябва да ви показва времето, един добър часовник трябва да е с нови и модерни материали. Обичайните са неръждаема стомана, керамика и титан. Освен тези, може да използвате бяло, жълто и розово злато и дори платина. Всички тези материали са здрави, но и скъпи при производство. При благородните метали по-малката стойност означава по-мек и податлив на надраскване материал. Среброто и бронзът в часовникарството са рядко използвани заради слабата им устойчивост.

2. Тип задвижване – Някои са “първородни” на масовото производство и се ползват в различни марки. Други механизми се правят ръчно в часовникарските работилници и задвижват едва няколко механични вида. Бутиковите часовници са по-сложни от страна на механизма и са високо оценявани. Един от най-популярните производители, в случай че искате произведение на изкуството, е марката Jaeger-LeCoultre или от по-нисъкят ценови клас Alexander Shorokhoff.

3. Тест – Някои производители на часовници стигат до истински натоварвания при тестване на продуктите си. Марката Bremont например изисква всеки брой часовник от серията да докаже, че издържа при катапултиране от самолет. Дори с не толкова екстремни методи, всички марки подлагат на различни изпитания, моделите си. Срещат се хронографи, който са сертифицирани по стандарта на COSC.

4. Цена – Изберете своя часовник разумно. Екземпляр от произведения в 36 бройки IWC Ingenieur Automatic Edition с гравирана карта на Британия, определено ще има колекционерска стойност след време. В някои от най-редките екземпляри, вграждат малки части от емблематични автомобили или от претърпели драматични събития и катастрофи кораби и самолети.

5. Функционалност — замислете се как ще използвате часовника. Не всеки се гмурка в океана. Но ако сте с подобни намерения, вижте за часовник с висока водоустойчивост. Повечето от нас просто искат да имат на китката си нещо с класически дизайн, което изглежда добре на среща. Ако искате по-голяма представителност ви трябва хронограф, който примерно засича най-добра обиколка на пистата. Огледайте се за него с лесно четящ се циферблат.

6. Историята – Германия с колите и Шотландия с уискито, така Швейцария е известна с часовниците. Най-добрите и най-стари часовникарски компании са започнали като манифактури в Женева и Юра много отдавна. Техните изобретения и индустриални изобретения са формирали света на часовниците, какъвто го познаваме днес. Много производители на луксозни часовници копират или разработват собствени технологии. Без малцината пионери обаче, и до днес щяхме да се взираме в луната и слънцето, чудейки се дали е време да ставаме за закуска или за работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *