post

Всеки жител на Австрия е използвал средно по 1000 GB през 2021 година

 

Изграждането на телекомуникационна инфраструктура изисква значителни инвестиции от страна на индустрията, но без тях дигитализацията не би била възможна, заяви Матиас Лоренц пред министрите на електронното управление Божидар Божанов и на иновациите и растежа Даниел Лорер, български и международни представители от технологичната индустрия. Старшият директор „Маркетинг“ и член на Лидерския екип на А1 Австрия участва в 12-та конференция Digitalk, на която А1 е технологичен партньор.

Матиас Лоренц, който отговаря за развитието на новите продукти и пазарни стратегии на А1 Австрия, сподели, че всеки жител на Австрия е използвал средно около 1000 GB, което се равнява на приблизително 280 хиляди часа гласова телефония на човек от населението. Той посочи, че от 2004 г. досега потреблението на данни в мрежата в Австрия се е увеличило 760 пъти, до приблизително 5 хиляди петабайта или средно по 1000 GB на всеки от гражданите на Австрия. Очакванията са обемът от данни да продължи да нараства значително и до 2030 година да достигне нива между 65 000 и 80 000 петабайта, като инвестициите, които е необходимо телекомуникационната индустрия да направи, са между 10-12 милиарда евро.

Матиас Лоренц заяви пред участниците в конференцията, че технологиите са тези, които позволяват силния тласък за повишаване на динамиката, надеждността и ефективността на бизнеса и обществото. Пред участниците в конференцията Digitalk той коментира още, че развитието на технологиите и нарастването на потреблението на данни води до пет хипотези за най-вероятните предстоящи промени през следващите няколко години. На първо място той посочи алгоритмизацията на обществото, която ще допринесе компютрите да поемат ежедневните решения на оперативно ниво. Той прогнозира значително разширяване на обхвата на „Интернет на нещата“, както и сериозно развитие на гласовото разпознаване, което се очаква да измести клавиатурите като средство за взаимодействие между човека и компютъра. Матиас Лоренц прогнозира също разгръщане на потенциала на изкуствения интелект (AI) и създаването и разпространението на нови, децентрализирани мрежи. Не на последно място той отбеляза и потенциала на разширената реалност (Augmented reality), при която физическите и дигиталните взаимодействия ще се комбинират.

В събитието се включиха над 30 лектори от международната технологична индустрия по теми, свързани с дигиталната икономика, устойчивото развитие, социалното предприемачество, киберсигурността и т.н.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *